Magazín

 

1.TYPY KABELEK

2.PARAMETRY HODINEK

3.ELEKTRONICKÉ CIGARETY

4.ORIGINALITA PRODUKTŮ

KABELKY:

Každá žena by měla mít ve svém šatníku více kabelek na různé příležitosti jako nákupy , kulturní a společenské události , běžné nošení , sport a další. Pro snažší orientaci v typech kabelek jsme pro Vás připravili stručného průvodce se základním popisem , možnostmi nošení a obrázkem u každého typu kabelky.

TYPY KABELEK

Alma:

Jedna z nejoblíbenějších kabelek od značky LOUIS VUITTON , na trhu je již od roku 1930 , díky svému nadčasovému vzhledu si získává stále mnoho zákaznic.Aktuálně je možné sehnat kabelky typu alma i u jiných výrobců.

Kabelka alma

Messenger:

Kabelky typu messenger je možné sehnat v mnoha typech a značkách , hlavním rysem je dlouhý ramenní popruh , kableky se nosí do kříže přes rameno.Velikost je menší nebo střední. Tyto kabelky se vyrábí i v pánském provedení.Kabelky messenger byly původně používány poštovními kurýry po celém světě.

messenger

Bagetka:

Malá kabelka do ruky se zrodila u výrobce FENDI v roce 1998 , název byl převzat od francouzské bagety , kterou lze taktéž nosit v podpaží.

bagetka kabelka

Pouch:

Podle anglického slova má tato kabelka tvar měšce. kableky typu pouch nejsou příliš rozšířené ale na druhou stranu je díky tomu možné se nošením tohoto typu odlišit od davu.

pouch bag

Crescent:

Typické pro kabelku typu crescent je tvar půlměsíce , velkou oblibu u mnoha žen si získaly díky pohodlnému nošení a praktickým rozměrům.Kabelka je vždy doplněna kratším a pevnějším madlem. Tato kabelka se obvykle nosí pod ramenem. Velmi vhodná pro běžné nošení i ke sportovnějšímu oblečení. 

crescent kabelka

Hobo:

Středně velká kabelka s velkým uchem nosící se na rameni , název odvozen od slova hobo ( vandrák) . Pro hobo kabelky je charakteristický tvar půlměsíce. Tyto kabelky jsou velmi oblíbené mezi celebritami.

hobo bag

Listová kabelka:

Malá obdélníková kabelka ve tvaru dopisní obálky s popruhem nebo i bez , vhodná zvláště do společnosti jako doplněk k šatům. Do listové kabelky se vejde opravdu jen to nejnutnější jako je telefon , klíče nebo peněženka. Listovou kabelkou můžete umocnit celkový vyjímečný vzhled outfitu.

listová kabelka

Wristlet:

Malá kabelka , která se drží v ruce nebo je zavěšena na zápěstí , stejně jako u listové kableky je zde velmi málo místa.Taktéž je vhodná na významnější společenské události a do vyšší společnosti.Tyto kableky vyrábí mimo jiné značka MICHAEL KORS´.

Wristlet kabelka

Sling bag:

Obdélníková kabelka s dlouhým rtamenním popruhem , obvykle je spíše menší pro nošení nejnutnějších věcí. Mnohdy je i v pánském provedení s překrytím vrchním dílem. Tento typ kabelek vyrábí v široké nabídce i sportovní značky jako PUMA , ADIDAS , NIKE ...

sling bag

Tote bag(shopping bag):

Kabelky tote bag patří ke větším v nabídce , typicky jsou otevřené bez zipu , některé modely mají odnimatelný ramenní popruh , primární použití těchto kabelek jsou nákupy ( shopping). Kabelky tote bag je možné nalézt mimo jiné v kolekci značky GUESS.

tote bag

Zde naleznete parametry hodinek , šperků a další články určené pro Váš lepší výběr , pokud i přes tyto informace nebudete něčemu rozumět , neváhejte nás kontaktovat.

 

PARAMETRY HODINEK

 

1.1 Vodotěsnost

1.2 Napájení (typ strojku)

1.3 Funkce

1.4 Materiál pouzdra a řemínku

1.5 Sklíčko

1.6 Rozměry

1.7 Typy hodinek

 3

VODOTĚSNOST

 WR 0 - hodinky odolné vůči prachu a vlhkosti - nevhodné pro přímý styk s vodou !

WR 30M nebo 3ATM - hodinky odolné stříkající vodě nebo dešti

WR 50M nebo 5ATM - hodinky vhodné pro sprchování nebo mytí rukou ( nedoporučuje se teplá voda )*

WR 100M nebo 10ATM - hodinky vhodné pro plavání nebo potápění bez dýchacího přístroje

WR 200M nebo 20ATM - hodinky vhodné pro hlubinné potápění

WR 300M a více - profesionální potapěčské hodinky

 vodo

Vodotěsnost se měří v laboratorních podmínkách , reálné hodnoty vodotěsnosti jsou nižší , nedoporučuje sevystavovat hodinky

teplotním šokům ( slunce / voda) , ve vodě nelze používat tlačítka , šroubovací korunka ( pokud ji hodinky mají )musí být vždy správně

dotažena.

* u některých značek ADIDAS , ESPRIT a další není možné použití pro sprchování/mytí rukou - tuto informaci sdělíme na dotaz nebo je

uvedena v návodu pro použití

strojek

NAPÁJENÍ (typ strojku)

QUARTZ neboli bateriový strojek - patří k nejrozšířenějším strojkům na poli hodinek od nejlevnějších až po dražší.Kvalitní výrobci těchto strojků MIYOTA , RONDA , ETA zaručují velmi vysokou přesnost a trvanlivost.Tento strojek pohání baterie s životností od 1-3 let dle typu a funkcí hodinek.Posun ručiček vykonává elektromotor , v případě hodinek s více funkcemi se může jednat o sadu elektromotorů.

Automatický strojek - tento strojek se natahuje automaticky pomocí pohyblivé kotvy spojené rotorem. Od roku 1930 má automatický strojek patentována firma ROLEX. Kotva se hýbe samovolně při pohybu rukou. Tyto strojky mají rezervu chodu běžně v rozmezí 42-96 hodin. Hodinky prestižních světových firem nabízejí hodinky s rezervou nátahu více než 100 hodin.

Mechanický strojek - strojek , který je nutno natahovat ručně otáčením korunky , běžná rezerva chodu je 24-48 hodin.Nevýhodou mechanických strojků je jejich větší náchylnost na otřesy.

 time

FUNKCE

Automatický kalendář: plně automatický kalendář u většiny digitálních hodinek , některé vyšší modely mechanických hodinek bývají touto funkcí vybaveny taktéž.Obvykle je kalendář nastaven na několik desítek let dopředu

Duální čas: u hodinek s funkcí duálního času je možné nastavit druhé časové pásmo , některé modely mají i více než 2 časy(3-4).

Kalendář: ukazuje den , měsíc případně rok. Obvykle kalendář obsahuje většina digitálních hodinek a některé modely analogových.

Světový čas: hodinky s funkcí světového času umožňují nastavení druhého času dle jednotlivých časových zón ( podle měst).

Ukazatel data: běžně bývá zobrazen okýnkem s číslicí u některých hodinekje zobrazení pomocí kruhového číselníku se stupnicí , na kterou ukazuje ručička. 

Ukazatel dne v týdnu: zobrazen počátečním písmenem nebo písmeny , ev. pomocí kruhového ukazatele s ručičkou.

 karbonové hodinky          STORM

MATERIÁL POUZDRA A ŘEMÍNKU

Chirurgická ocel: na výrobu většiny hodinek z oceli se používá pouze nejjakostnější chirurgická ocel třídy 316L , tento materiál nekoroduje , nevýhodou je vyšší hmotnost oproti ostatním materiálům

Keramika:  velmi tvrdý materiál , hodinky vyrobené z keramiky mají zajímavý vzhled , velmi dobrou odolnost proti vnějším vlivům a zároveň nižší hmotnost.

Titan: hodinky vyrobené z titanu jsou lehké a tvrdé zároveň , tento materiál je oblíbený u alegriků jelikož je hypoalergenní. Hodinky vyrobené z titanu jsou obvykle velmi tenké a decentní , vhodné ke každodennímu nošení , díky své podstatně menší hmotnosti oproti konvenčním materiálům.Titanové hodinky na ruce takřka neucítíte.

Silikon: z tohoto materiálu se vyrábí pouzdra hodinek i řemínky pro sportovní modely a levnější typy hodinek , výhodou je dobrá odolnost a životnost při velmi nízké ceně.

Pryž: velmi pružný a trvanlivý materiál , který se používá převážně k výrobě řemínků a to obvykle pro sportovní a potapečské modely hodinek.Vysoká životnost a dobrá cena je hlavní devízou.

Kůže: používá se na výrobu řemínků k hodinkám a to jak pro sportovní hodinky tak i pro elegantní modely , kde se obvykle využívá i kůží z exotických zvířat ( krokodýl , had , ještěrka ...). Výhodou je nepřeberné množství barev a vzorů , luxusní vzhled a cena. Jako nevýhodu kožených řemínků je možné vidět v jejich nižší životnosti a horší odolnosti vůči potu a vodě. 

Karbon: je velice lehký a pevný materiál , který má navíc velmi vysokou odolnost vůči oděru a poškození.Karbon se využívá mimo jkiné i v leteckém a automobilovém průmyslu.V hodinářském odvětví, jsou z něj obvykle vyrobeny části pouzder hodinek nebo i celá pouzdra.

Aluminium (hliník): z tohoto materiálu se vyrábí obvykle pouzdra hodinek u sportovních modelů. Výhodou hliníku je velmi nízká hmotnost a lákavý vzhled. Nevýhodou naopak menší tvrdost a odolnost vůči poškození.

tissot safír

SKLÍČKO

Antireflexní sklíčko: s antireflexní vrstvou se můžeme setkat jak u minerálního tak i safírového sklíčka , tato ochranná vrstva snižuje možnost odlesku.

Plastové sklíčko:  je vyrobené z akrylátu , používá se pžrvážně u levnějších modelů hodinek a obvykle u většiny dětských hodinek.Výhodou je pružnost a tím je vyšší odolnost vůči prasknutí , nevýhodou vyšší náchylnost vůči poškrábání - zde je ovšem možné povrch obnovit brusnou pastou.

Konvexní sklíčko: tento typ sklíčka je používán převážně u dražších modelů hodinek mimo jiné kvůli jeho vysoké náročnosti na výrobu.

Minerální sklíčko: toto sklíčko je oproti plastovému odolnější , je vyrobeno s příměsí křemene , který zvyšuje odolnost.

Safírové sklíčko: jedná se o nejodolnější sklíčko jaké lze na hodinkách nalézt , vyrobeno je ze syntetického safíru . Safír je modrou odrůdou korundu se stupněm tvrdosti devět. Sklíčko vyrobené ze safíru je tvrdé a drahé , ale zároveň také velmi křehké. Pád hodinek na tvrdý předmět nemusí dopadnout vždy dobře. Ze safírového skla se dělají taktéž průhledy ze spodní strany hodinek na hodinový strojek. 

dimensions_rn

ROZMĚRY HODINEK

velikost hodinek se měří jako šířka bez korunky , výška celého pouzdra hodinek a tloušťka pouzdra hodinek.

hodinky danish design        casio kombinované hodinky

TYPY HODINEK

Analogové hodinky: klasický typ hodinek , kde se zobrazení hodin minut a vteřin děje pomocí ručiček.

Digitální hodinky: zobrazení všech funkcí se děje pomocí jednoho nebo i více displayů , takové hodinky mají obvykle množství funkcí jako například stopky , alarm , odpočítávací stopky , kompas , výškoměr a další.Nejznámějším výrobcem digitálních hodinek je firma CASIO.

Kombinované hodinky: zobrazení času a dalších funkcí jako stopek , odpočítávání a podobně je prováděno kombinací ručiček a displaye.

Módní hodinky: takové hodinky nesou logo značek , které známe z módního průmyslu jako například GUESS , JUST CAVALLI , DIESEL a další.Módní hodinky nejsou ve všech případech brány jako ukazatel času ale spíše jako módní doplněk nebo šperk podtrhující celkový vzhled osoby , která je nosí.

Sportovní hodinky: hodinky jsou zhotoveny tak , aby vydržely vyšší zatížení při sportovních aktivitách jako plavání , potápění , běh , golf , jízda na koni a podobně.Obvykle je u tohoto typu hodinek použit kovový nebo pryžový řemínek. Sportovní hodinky můžou být jak analogové tak i digitální.Jako pohon je obvykle použit bateriový strojek typu quartz ale v dražších typech lze najít velmi precizní automatické strojky ( obvykle u potapěčských hodinek).

Luxusní hodinky: jedná se o hodinky prestižních značek , obvykle je zde použit kvalitní materiál jako keramika , titan ,ocel s PVD zlacením a osazení krystaly nebo i diamanty. Luxusní hodinky mají velmi kvalitní strojky od renomovaných firem jako ETA , RONDA , MIYOTA atd .V mnoha případech mají luxusní hodinky označení SWISS MADE (vyrobeno ve Švýcarsku).

 

 ELEKTRONICKÉ CIGARETY

 

Každá elektronická cigareta se skládá z baterie a clearomizeru s žhavící hlavou a nádržkou na liquid v mnoha různých provedeních.

Princip elektronické cigarety je následující:

Baterie je vodivě spojena s žhavící hlavou clearomizeru , kterou obklopuje e-liquid. Po aktivaci baterie , dojde k nažhavení spirálky a následnému vytvoření dýmu , který se potažením dostává do úst. Vzhledem k tomu , že nedochází k žádnému hoření a tudíž vzniku nežádoucích škodlivých látek , jsou elektronické cigarety v tomto ohledu podstatně zdravější alternativou kouření. Volbou vhodné gramáže nikotinu a postupným snižováním gramáže , lze v mnoha případech omezit kouření na minimum nebo ho zcela ukončit. Další podstatnou výhodou e-cigaret je absence nežádoucího zápachu z úst , oblečení , vlasů , rukou a podobně. Kouření elektronických cigaret je také mnohem levnější. 

Clearomizery:

Clearomizery lze vybírat z desítek typů a výrobců. Vždy je nutné používat pro danou baterii vhodný kompatibilní clearomizer. Kvalitnější clearomizery značek Joyetech , Aspire , Vision mají obvykle lepší kouřivost a životnost , než klasické produkty jiných výrobců. Většina clearomizerů v naší nabídce má vyměnitelnou žhavící hlavu. Nejvyšší řady clearomizerů mají dále možnost regulace přívodu vzduchu , kterou využijí opravdový fajnšmekři.

Žhavící hlavy:

Žhavící hlava je nedílnou součástí každého clearomizeru , starší typy clearomizerů CE4+ a další neměli možnost výměny žhavících hlav. Dnes má již většina clearomizerů možnost podle potřeby žhavící hlavu vyměnit. Hlavy pro e-cigarety se dělají v mnoha typech a odporech žhavící spirály běžně od 0,2-3 ohm. Knoty jsou vyrobeny z bavlny ,  keramiky nebo japonské organické bavlny.

 

Pozor! Vždy je nutné použít vhodný typ žhavící hlavy tak ,  aby nedošlo k případnému poškození clearomizeru nebo baterie. V případě , že si nejste jistí výběrem žhavící hlavy , rádi Vám pomůžeme.

Obecně lze říci , že žhavící hlavy s nižším odporem mají vyšší kouřivost , nižší spotřebu baterie ale vyšší spotřebu liquidu.

Naopak žhavící hlavy s vyšším odporem mají nižší kouřivost , vyšší spotřebu baterie ale nižší spotřebu liquidu.

 

Baterie:

Baterie pro elektronické cigarety jsou velmi důležitou součástí  každé e-cigarety . Velmi důležitým parametrem baterie , je její kapacita , která se udává v mAh. Základní typy baterií 510-T mají kapacitu 200-300mAh , baterie eGo nebo eVod mají kapacitu 650mAh-1300mAh , novější modely speciálních baterií , mají kapacitu i více než 1500mAh. Baterie můžou být automatické – spuštění se provádí potažením a nebo manuální – spuštění se provádí zmáčknutím tlačítka. Manuální baterie mají zámek proti nechtěnému spuštění.(dle typu je obvykle nutné rychle 3-5x zmáčknout tlačítko). Prakticky většina baterií i gripů je kompatibilní se závitem 510-T nebo eGo. Podle toho je nutné zvolit vhodný clearomizer.Pokud chcete opravdu výkonnou baterii s většími možnostmi nastavení , doporučujeme si vybrat z široké nabídky bateriových gripů. Vlastností každé baterie je postupná ztráta kapacity , pokud již baterie nevydrží tak dlouho jak jste zvyklý , je vhodné ji nahradit novou.

Bateriové gripy:

Speciální typ baterie pro elektronické cigarety , která má mnohdy display se zobrazením údajů jako například: napětí , výkon , počet potáhnutí , zobrazení stavu nabití , odpor žhavící hlavy clearomizeru a další. Dle typu je možná výměna vnitřního článku baterie. Tyto gripy mají běžně kapacity 1500-3200mAh a díky tomu je nemusíte tak často nabíjet , jako klasické baterie s přibližně poloviční kapacitou. Firma Joyetech dělá bateriové gripy s možností spojení s PC pomocí rozhraní bluetooth.

Liquid nebo také e-liquid:

Jedná se o tekutinu , která se doplňuje do clearomizeru a díky ní dochází k tvorbě dýmu.

V dnešní době lze zakoupit desítky příchutí od mnoha firem. Doporučujeme používat pouze kvalitní liquidy s certifikáty od prověřených výrobců jako jsou LIQUA , DEKANG , OPLUS , ECOLIQUID a JOYETECH. Vyvarujete se tak  případným zdravotním problémům. Tito výrobci mají osvědčené postupy výroby a používají pouze nejkvalitnější ingredience. Kouření pro Vás bude daleko zdravější chutnější. Liquidy si vybírejte dle příchutě a také dle intenzity nikotinu.

Pro slabé kuřáky doporučujeme intenzitu nikotinu 0-9mg , pro střední kuřáky 11-18mg a pro opravdu silné kuřáky více než 18mg. Výhodou oproti běžným cigaretám je, že lze postupně dávku nikotinu snižovat. Díky tomu se budete cítit lépe. 

 

 

ORIGINALITA PRODUKTŮ

 Veškeré produkty umístěné na našem e-shopu WWW.GRANDSTYL.CZ jsou 100% originální výrobky dané značky.  Důsledně varujeme nakupovat značkové zboží na neprověřených e-shopech, aukčních serverech, inzertních portálech a podobných zdrojích. Kupující je ne vždy schopen na první pohled rozeznat zda se jedná o originál, či padělek. Vodítkem může být podezřele nízká cena, nekvalitní fotografie a mnohé další.  Z nabídky našeho sortimentu se nejvíce padělají hodinky, kabelky, peněženky a oblečení. Zaměřte se na detaily, provedení, materiál, loga a další.

 

Zpět na úvodní stranu