.png?67b51301)
Doprava zdarma
Při objednání zboží nad 3000 Kč
.png?67b51301)
Záruka originality
Veškeré zboží je originální
.png?67b51301)
Rychlé doručení
Produkty skladem obvykle do 24 hodin
.png?67b51301)
Možnost osobního odběru
Výdejní místa PPL a Zásilkovny
This subtly detailed, traditional sleeve provides a streamlined option that fits within anyone’s comfort zone. The wrap construction cradles your laptop in substantial foam padding, and thoughtful details add hints of sophisticated styling. Slide this sleek sleeve easily into your briefcase, backpack, tote or other bag.
- Form-fitting sleeve ensures a precise fit for your laptop with up to a 14 inch screen
- A seamless wrap of Impact Foam™ padding provides top to bottom protection
- Woven webbing along each side adds subtle texture to the clean design
- Slimline case protects your device on its own or in your favorite bag
- Form-fitting sleeve ensures a precise fit for your laptop with up to a 14 inch screen
- A seamless wrap of Impact Foam™ padding provides top to bottom protection
- Woven webbing along each side adds subtle texture to the clean design
- Slimline case protects your device on its own or in your favorite bag
| Features | |
|---|---|
| Maximum screen size compatibility: | 35.6 cm (14") |
| Case type: | Sleeve case |
| Material: | EVA (Ethylene Vinyl Acetate) |
| Colour of product: | Black |
| Surface coloration: | Monotone |
| Quantity: | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 368 mm |
| Height: | 267 mm |
| Depth: | 43 mm |
| Weight: | 190 g |
| Notebook compartment dimensions (WxDxH): | 343 x 43 x 246 mm |
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Pouzdra na notebooky |
|---|---|
| Hmotnost: | 0.5 kg |
| EAN: | 0085854221788 |
| Značka: | Case Logic |
| Hmotnost: | 0.176 |
| Skladové číslo: | 3 |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
.png)